Spordinädala jooks

Tahaksid end liigutada, aga ei tea, kuhu minna? Tule veeda üks sportlik õhtupoolik Spordinädala patroonidega kolmapäeval, 29. septembril Kadrioru pargis toimuval Spordinädala jooksul.

 

Spordinädala jooksule antakse start kell 18, kus osalejad saavad läbida maalilist 5 km rada nii joostes, kõndides kui kepikõndi tehes. Spordinädala jooks toimub 19. hooaega tähistava liikumisharrastuse sarja „Tradehouse tervisejooks ja –kõnd“ viimase, 21. etapi raames. Sarjas osalejatele on BeActive Runil osalemine tasuta. Registreerida saab ennast SIIN.


Spordinädala jooks on midagi mõnusat kehale ja vaimule, ütleb Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi. „Spordinädala jooksul toimub palju erinevaid üritusi, kuid Spordinädala jooks on võib-olla liikumisega alustamiseks isegi kõige mõnusam – haara kaasa pereliikmed, sõbrad või kolleegid ning naudime sügisõhtut üheskoos!“ kutsus Lusmägi.


Spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige ja äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.  Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.

 

 

Uudised

Kõik uudised
21.09.2021

Rohkem kui 11 000 koolinoort osaleb Spordinädala avasündmusel

Neljapäeval, 23. septembril toimuvale Eesti suurimale koolinoorte spordiüritusele heategevuslikule Teatejooksule on registreerunud üle 11 000 osavõtja. Jooks toimub üle Eesti 28 staadionil ja pargis, kus 5.-9. klasside õpilased läbivad kuni 400-meetriseid distantse.
Loe lähemalt