Spordinädala avasündmus

23. septembril anti start Spordinädala avasündmusele 15. heategevuslikule Teatejooksule, mis tõi üle Eesti 28 linnas ja asulas koolinoored parkidesse, staadionitele ja linnakeskustesse. Pärnu rannastaadionil Teatejooksule stardipaugu andnud Eesti president Kersti Kaljulaidi sõnul on kõige tähtsam, et lapsed õpiksid tegema teistele lastele head.


„Nad õpivad märkama neid, kellel on võib-olla abi vaja ning näevad, et hea asja nimel on karu (Mesikäpp-toim) ka nõus jooksma. Igal aastal on mul väga hea meel sellel päeval koos lastega olla,“ sõnas Kaljulaid Eesti Olümpiakomiteele.   

 

Teatejooksu heategevuslik aktsioon kutsub inimesi üles annetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusesse rajatava mängulise terviseraja loomise toetuseks. Sellest tuleb Eesti esimene patsientidele suunatud terviserada haiglas.  

 

„Kuigi Pärnus oli sädistamist hästi palju ja võin öelda, et näiteks ka Sindi kooli juures lapsed ei teadnud, mis jooksuga tegemist on, siis ehk siin kohapeal olles saab asi selgemaks ja sellest räägitakse kodus sõpradele, vanematele, sugulastele. Nii koguneb ka seda heategevat tulu, mis on väga tähtis. Kõige tähtsam on siiski see, et lapsed saavad teada, et neil on oma roll, nad saavad ise ka aidata,“ hindas Kaljulaid. 

 

Heategevuslik Teatejooks toimus 23.-30. septembril Eestis tähistatava Spordinädala raames. Spordinädala patroonid võtsid ka ise täna avasündmusest osa: Arukülas andis Teatejooksule koos EOK president Urmas Sõõrumaaga stardi ettevõtja Kristel Kruustük, Viimsis laulja Inger, Rakveres näitleja Kait Kall, Keilas ettevõtja ja kulturist Ott Kiivikas, Peetris suunamudija Sandra Raju ja rektor Tiit Land. Spordinädala eesmärk on läbi liikumise ja spordi pakkuda võimalikult paljudele Eesti noortele ja täiskasvanutele positiivseid elamusi ning innustada neid liikumisharrastustega regulaarselt tegelema. Kaljulaidi sõnul on eestimaalaste liikumisharrastuse seis läinud aastatega paremaks.

 

"Meie põlvkonnal on üsna suur koolisporditrauma, järgmist põlvkonda pole nii palju sunnitud või pandud liikuma, sest me ise põdesime seda. Loodetavasti see ajapikku lõdveneb. Lapse saab spordi juurde tuua kas läbi trenni või kooli. Kui koolisport on vahva, siis laps selle juurde ka tegelikult tuleb, siin on hästi oluline roll. Koolisport algab tegelikult juba lasteaiast. Kui seda väärtustavad ja peavad oluliseks kasvatajad-õpetajad, siis see tegelikult ka vaikselt tuleb. Me näeme ju, et ka keskealised liiguvad üha rohkem, järelikult on loota, et ka tulevikus lapsed liiguvad üha rohkem.“

 

Teatejooksuga läbiti kokku 22 000 kilomeetrit ehk sama palju kui pikk on Hiina müür. Teatejooksu sai joosta Tallinnas Kadrioru pargis, Aruküla terviserajal, Elva lauluväljakul, Haapsalu staadionil, Jõgeva kesklinnas, Keila Kooli staadionil, Kuressaare Lossipargis, Kohtla-Järvel Järve Gümnaasiumi staadionil, Kärdla staadionil, Muhu Liival, Narvas, Narva-Jõesuu Hele pargis, Otepää keskväljakul, Paide Gümnaasiumi staadionil, Rapla Kesklinna Kooli staadionil, Peetri Kooli staadionil, Pärnu Rannapargis, Rakveres Kastani puiesteel, Räpina puhke- ja virgestusalal, Sillamäel Viru puiesteel, Tartu Raekoja platsil, Toila Oru pargis, Tõrva Gümnaasiumi pargis, Valga linna pargis, Viimsi staadionil, Viljandi Jakobsoni kooli juures ja Võru Kesklinna pargis. 

 

Täiskasvanud saavad Teatejooksul osalevate laste panust ning Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse mängulise liikumisraja loomist toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot)  või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond

 


  • 0. Pilt
  • 1. Pilt
  • 2. Pilt
  • 3. Pilt

 

Uudised

Kõik uudised
29.06.2021

Spordinädal 2021 toimub 23. - 30. september

Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile korraldavad käesoleval aastal seitsmendat korda Eestis spordinädala, mis leiab aset 23. – 30. septembril. 
Loe lähemalt