NATO test

28. septembril toimub traditsiooniline Kaitseväe aktiivne liikumishommik, kus Eesti poliitikud ja sportlased saavad panna end proovile kaitseväe üldfüüsilises testis ehk NATO testis. Sedapuhku toimub NATO testi läbimine 28. septembril kl 14 Audentese staadionil.

 

Üldfüüsilise testiga hinnatakse kaitseväes tegevväelaste kehalist võimekust, ent Kaitseväe liikumishommikul saavad seda teha kõik soovijad. 

 

Test koosneb kolmest osast: kätekõverdused toenglamangus kahe minuti jooksul, kõhulihasteharjutused kahe minuti jooksul ning aja peale 3200m jooks. Iga osa eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, kokku seega 300 punkti, testi läbimiseks tuleb koguda igalt alalt vähemalt 60 punkti. Testi tulemused arvutatakse punktitabeli järgi.

 

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem märgib, et ürituse eesmärk on veeta ühine sportlik hommikupoolik. "Koos NATO testi tegemine on moraalne toetus sõjaväelastele ja ajateenijatele, kes näevad, et ka teised on võimelised testi edukalt sooritama ning tekib ka võrdlusvõimalus," ütleb Herem.

 

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul võiks NATO testi läbimine olla igale tervele Eesti inimesele jõukohane. "Igaüks võiks seda testi aastas paar korda läbi teha, sest nõnda saab oma füüsilist vormi hinnata. Inimesel peab mingi eesmärk olema – me võime öelda, et hakake liikuma, aga see on hea näide, kuidas päriselt oma seisundit hinnata saab. Nõnda liikudes tunned ka ennast hästi!" jagab Sõõrumaa.

 

  • 0. Pilt
  • 1. Pilt
  • 2. Pilt
  • 3. Pilt

Uudised

Kõik uudised
21.09.2021

Rohkem kui 11 000 koolinoort osaleb Spordinädala avasündmusel

Neljapäeval, 23. septembril toimuvale Eesti suurimale koolinoorte spordiüritusele heategevuslikule Teatejooksule on registreerunud üle 11 000 osavõtja. Jooks toimub üle Eesti 28 staadionil ja pargis, kus 5.-9. klasside õpilased läbivad kuni 400-meetriseid distantse.
Loe lähemalt