Mis on Spordinädal?

Spordinädal on üleeuroopaline liikumiskampaania, mille eesmärk on tõmmata kehalisele aktiivsusele ja tervislikele eluviisidele suuremat tähelepanu.

Spordinädal toimub igal aastal 23.-30. september ja on mõeldud kõigile, olenemata vanusest, taustast või füüsilistest võimetest.

 

2015. aastal Euroopa Komisjoni poolt ellukutsutud Euroopa spordinädala osalejate arv on aasta-aastalt kasvanud. Eelmisel aastal toimus spordinädal 42 erinevas riigis, kokku toimus ligi 23 000 liikumissündmust, millest võttis osa üle 13 miljoni inimese.

 

Eestis toimub spordinädala raames üle tuhande sündmuse, mida viivad läbi lasteaiad, koolid, spordiklubid, tööandjad, kohalikud omavalitsused ja teised liikumist edendavad organisatsioonid. Üheksandat korda toimuv liikumist ja tervislikke eluviise edendav ettevõtmine on kasvanud Eesti suurimaks inimesi liikuma innustavaks kampaaniaks.

 

Spordinädala sündmuseid saab registreerida siin.

Koolideni ja lasteaedadeni, kes sisestavad oma sündmus(ed) 10. septembriks, jõuavad Spordinädala alguseks kinkepakid, kus on auhinnad tublimatele osalejatele. Kinkepakk sisaldab sel aastal spordinädala helkurit (sõltuvalt sündmuse osalejate arvust, maksimaalselt 100 tk) ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Tervisemuuseumi soodusvocherit. Lisaks on kinkepakis T-särk sündmuse korraldajale tänutäheks laste liikuma motiveerimise eest.

 

Spordinädalat korraldab SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, kaasrahastab Euroopa Liit.

 

Programm    Liikumisharrastuse olukord Eestis  Sündmuste kalender

Uudised

Kõik uudised
24.09.2023

Spordinädalal osalevad koolid ja lasteaiad saavad 75 000 helkurit

SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse eestvedamisel septembrikuu lõpus toimuv spordinädal kutsub kõiki rohkem õues liikuma. Selleks, et liikumine oleks pimedal sügise ajal ka turvaline, jagab sihtasutus spordinädalal liikumissündmusi korraldavatele koolidele ja lasteaedadele 75 000 helkurit.
Loe lähemalt