Mis on Spordinädal?

Riike 42, üritusi 23 000, inimesi üle 13 miljoni! Ei, jutt pole Eurovisiooni lauluvõistlusest, vaid juba seitsmendat korda toimuvast üleeuroopalisest spordinädalast, mis kutsub Eestiski septembri viimasel nädalal elanikke end rohkem liigutama ja tervislike eluviiside eest seisma.

 

Spordinädala alguseks leiab www.spordinädal.ee kalendrist informatsiooni pea 1000 sündmuse osas, mida viivad läbi lasteaiad, koolid, spordiklubid, tööandjad, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid. Seitsmendat korda tähistatav liikumist ja tervislikke eluviise edendav ettevõtmine on kasvanud Eesti suurimaks inimesi liikuma innustavaks kampaaniaks.

 

Kuidas panna erinevate elualade inimesi ühe eesmärgi nimel tegutsema? Kas mitte kõik juba niigi ei liigu? Ühenduse „Sport Kõigile“ läbiviidud uuringu kohaselt ei tegele pea pooled eestlastest ühegi liikumisalase tegevusega. Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi sõnul tuleb probleemi vaadata rohujuuretasandilt.

 

“Praegu soovitab Maailma Tervishoiuorganisatsioon lastel liikuda iga päev vähemalt 60 minutit. Kui mina olin koolilaps, ei olnud selle määra täitmine kellelegi probleemiks. Ent praegused Tervise Arengu Instituudi läbi viidud uuringud näitavad, et vaid 20% täidab seda soovitust,“ räägib Lusmägi. „Leian, et probleemi lahendamine on väljakutse kogu ühiskonnale, tegemist pole vaid spordisektori ülesandega. Uuringud kinnitavad, et kehaliselt piisavalt aktiivsetel lastel on positiivsem enesehinnang, nende tajutud elukvaliteet on kõrgem ja nende õppetulemused on paremad,“ lisab ta.


Et eurooplasi rohkem motiveerida, ongi Euroopa Komisjon mõelnud välja spordinädala formaadi. Eesti on projekti äärmiselt hästi vastu võtnud, seda kinnitab ka sündmuste arv – kaheksa päeva jooksul toimub üle 1200 erineva ürituse. 

 

Terve Eesti eest!

Uudised

Kõik uudised
05.10.2021

Spordinädala väljakutse auhinnaloosi võitjad selgunud

Septembrikuus toimunud Spordinädala väljakutses osales 634 tubli liikujat. Nüüd on ka auhinnaloos toimunud ning võitjad selgunud! 
Loe lähemalt