Masters-ujumise infopäev

L 23.09.2023, 10:30
Eesti, Harju maakond, Tallinn, Vabaduse pst 156
Sündmuse tüüp
Spordipäev
Spordialad
Ujumine
Osalejate arvu prognoos
50
Korraldaja
Meisterujumise U-klubi
Kontaktisik
Kristiina Arusoo
Kontaktisiku e-post
Kontaktisiku telefon

Kirjeldus/ajakava

Tutvustame kõigile uutele huvilistele ja vanadele kaladele masters-ujumist ehk seenioride organiseeritud ujumistegevust ja võistlusvõimalusi.
Osalema on oodatud nii inimesed, kes tegelevad aktiivselt ujumise kui (masters-)võistlusspordiga kui ka need, kes sooviksid ujumise kui tervisespordiga alustada või aktiivsemalt harrastama hakata.
 
Loengu ja esitluse vormis räägime alustuseks ujumisspordi kasulikkusest, harrastamise võimalustest ja võistlusreeglitest.
10:30 Seenioride ujumisspordi ehk masters-ujumise tutvustus (ujumise kui liikumisharratuse kasulikkus ja eelised, juhendatud treeningu võimalused, võistlused kui lisamotivatsioon regulaarseks treenimiseks)
11:00 Masters-ujumise reeglistik. Käime läbi võistluskorralduse, kõigi ujumisstiilide ning startide - pöörete –finiši reeglid. Masters-ujumise erisused võrreldes noorte võistlusreeglitega.
12:00 Soojendusujumine.
Jätkame basseinis soojendusujumisega, mille käigus saab soovi korral konsulteerida kogenud masters-ujujtega. Sõltuvalt osalejate soovidest on võimalik ka mõne tehnilise elemendi täpsem tutvustus ja nö näidissooritamine kogenud seenior-ujuja poolt.
13:00 Ajavõtuga ujumine.
Ürituse lõpetab võimalus ujuda ametliku ajavõtuga, kohtunike pilgu all aja peale enda soovitud distants.
Soov aja peale mõni distants läbida võib olla väga erinev.
Võib olla lihtsalt tahtmine proovida, et mis ajaga ma 50 m krooli ujun.
Võib olla soov enne suurematel võistlustel osalemist veidi vabamas õhkkonnas proovida, kas ma seda suuda.
Võib olla tahtmine ennast proovile panna mõnel alal, mida siiani ujunud ei ole või teha kontrollstart järgnevaid seeniorite võistlusi silmas pidades.
Ürituse formaat annab kõigile võimaluse.