Nissi Põhikooli I kooliolümpiamängud

K 23.09.2020, 09:00 - K 30.09.2020
Eesti, Harju maakond, Riisipere,
Sündmuse tüüp
Spordipäev
Spordialad
Korvpall, Maastikurattasõit, Muu kergejõustiku ala
Osalejate arvu prognoos
170
Privaatne
Jah
Korraldaja
NISSI PÕHIKOOL
Korraldaja tüüp
kool
Kontaktisik
Andres Elmik
Kontaktisiku e-post
Kontaktisiku telefon
Kodulehekülg

Kirjeldus/ajakava

Nissi põhikooli I kooliolümpiamängud

I Olümpiaharidusnädal

 

Tegevus

Ajakava

Kooliolümpiamängude Komitee loomine (riikide kaptenid (9. kl aktiivsemad õpilased), kehalise kasvatuse õpetajad, huvijuht, direktor, vabatahtlikud õpetajad,

03.09

Olümpialiikumise tutvustamine ajaloo, kirjanduse, kehalise kasvatuse ainetundides ja raamatukogus

jooksvalt

Võistkondade (riikide) koostamine (isikkoosseisud) – kehalise kasvatuse õpetajad

04.09

Slaidi(video)kava olümpiamängudest - hällist tänaseni.

09.09

Mängude programm ja korraldus – info ja esitlused

09.09

Olümpiateemaliste stendide koostamine – iga riik valmistab vabalt valitud aktuaalsel sporditeemal üldhariva ja silmaringi laiendava plakati, kooliraamatukogus sporditeemaliste raamatute väljapanek

25.09

Kooliolümpiamängude maskoti konkursi läbiviimine (mängude päeval)

30.09

Eesti Spordimuuseumi külastamine

oktoober

Kohtumine tuntud sportlasega ja viktoriin

september

Ausa Mängu konkurss: selgitatakse mängude jooksul

30.09

II Olümpiamängude kava 30.09.2020

 

Osaleb 4 riiki (väljamõeldud). Riigil on oma tunnusjoon – riietus, lipp, maskott, hüüdlause. Riigijuhid jaotavad oma sportlased kõikide alade vahel. Võisteldakse kahes vanuseklassis 4.-6. kl ja 7.-9. kl. Riikide vahel peetakse punktiarvestust, selgitatakse mängude üldvõitja.

 

Tegevus

Ajakava

Avatseremoonia: paraad – rivistab kehalise kasvatuse õpetaja; avasõnad, avatuks kuulutamine – direktor, vallavanem, lipu heiskamine (kooli parim sportlane 1) ja tule süütamine (kooli parim sportlane 2), sportlaste vanne – kooli õpilasesinduse juht ja kohtunike vanne – huvijuht, kultuuriprogramm – tantsijad

kell 09.00

Spordivõistlused

 

Võistkonna alad

kell 10.00-11.00

3x3 korvpall (7.-9.kl poisid) 

 

Jalgpall (4.-6.kl poisid)

 

Pushvõrkpall (7.-9. kl neiud, pallimõõt 80 cm, palli võib kinni püüda)

 

Pallilahing (4.-6.kl tüdrukud, ülaltsööduga mäng üle võrgu, kahe palliga, palli võib kinni püüda)

 

Ringteatejooks (8 teatevahetust)

 

 

 

Muud alad

Kell 11.00-13.00

Paaris köievedu

 

Sumomaadlus

 

Hoota kolmikhüpe

 

Vibulaskmine

 

Jalgrattakross

 

Viimasemehe(naise)jooks (150 m ringil)

 

OM Komitee võib teha spordialade valikus ja arvus muudatusi

 

 

 

 

III Lõputseremoonia (kl 13.00-14.00) – autasustamine, lõpukõne – direktor ja peakohtunik, olümpiatule kustutamine, lipu langetamine – üldvõitjaks tulnud riikide esindajad.

 

 

 

Koostas Andres Elmik