NATO test

Spordinädala lõpetas 30. septembril Kaitseväe aktiivne liikumishommik, kus Eesti poliitikud ja sportlased panid end proovile kaitseväe üldfüüsilises testis ehk NATO testis. 2020. aastal läbisid NATO testi 19 inimest.

 

Üldfüüsilise testiga hinnatakse kaitseväes tegevväelaste kehalist võimekust, ent Kaitseväe liikumishommikul saavad seda teha kõik soovijad. 

 

Test koosneb kolmest osast: kätekõverdused toenglamangus kahe minuti jooksul, kõhulihasteharjutused kahe minuti jooksul ning aja peale 3200m jooks. Iga osa eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, kokku seega 300 punkti, testi läbimiseks tuleb koguda igalt alalt vähemalt 60 punkti. Testi tulemused arvutatakse punktitabeli järgi.

 

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem märgib, et ürituse eesmärk on veeta ühine sportlik hommikupoolik. "Koos NATO testi tegemine on moraalne toetus sõjaväelastele ja ajateenijatele, kes näevad, et ka teised on võimelised testi edukalt sooritama ning tekib ka võrdlusvõimalus," ütleb Herem.

 

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul võiks NATO testi läbimine olla igale tervele Eesti inimesele jõukohane. "Igaüks võiks seda testi aastas paar korda läbi teha, sest nõnda saab oma füüsilist vormi hinnata. Inimesel peab mingi eesmärk olema – me võime öelda, et hakake liikuma, aga see on hea näide, kuidas päriselt oma seisundit hinnata saab. Nõnda liikudes tunned ka ennast hästi!" jagab Sõõrumaa.

 

  • 0. Pilt
  • 1. Pilt
  • 2. Pilt
  • 3. Pilt

Uudised

Kõik uudised
14.12.2020

Ilmus ajakirja Liikumine ja Sport uus number

EOK ja Ühendus Sport Kõigile andsid välja ajakirja Liikumine ja Sport värskeima, 20. numbri. Laadi ajakirja elektrooniline versioon siit alla!
Loe lähemalt