NATO test

Et kaitseväelased oleks heas vormis rahu- ja sõjaaja ülesannete täitmiseks, arendatakse nende kehalisi võimeid ja propageeritakse liikumisharrastust. Hindamiseks kasutatakse kehaliste võimete kontrolltesti. Test koosneb kolmest osast: kätekõverdused toenglamangus kahe minuti jooksul, kõhulihasteharjutused kahe minuti jooksul ning aja peale 3200m jooks. Iga osa eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, kokku seega 300 punkti, testi läbimiseks tuleb koguda minimaalselt 180 punkti. Punktide arvutamisel võetakse arvesse ka sugu ja vanust.

 

Testi tulemused arvutatakse punktitabeli järgi.
Videojuhendi Nato testi korrektseks sooritamiseks leiad siit

TESTI TULEMUSE KALKULAATOR
 

Sel aastal avaneb kõigil soovijail testida oma vormi osaledes harrastajate Nato testil. Sündmused toimuvad neljas erinevas linnas üle Eesti: Tallinn, Tartu, Narva ja Pärnu.

PROGRAMM 2023

 

Osalemine on kõigile tasuta! Tule testi oma vormi!

Sündmused toimuvad koostöös Kaitseressursside Ameti, Eesti Firmaspordi Liiduga ja MyFitnessiga.

 

  • 0. Pilt
  • 1. Pilt
  • 2. Pilt
  • 3. Pilt

Uudised

Kõik uudised
24.09.2023

Spordinädalal osalevad koolid ja lasteaiad saavad 75 000 helkurit

SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse eestvedamisel septembrikuu lõpus toimuv spordinädal kutsub kõiki rohkem õues liikuma. Selleks, et liikumine oleks pimedal sügise ajal ka turvaline, jagab sihtasutus spordinädalal liikumissündmusi korraldavatele koolidele ja lasteaedadele 75 000 helkurit.
Loe lähemalt