Spordinädala avasündmus

Spordinädalale antakse avapauk reedel, 22. septembril, kui toimub Eesti suurim koolinoorte liikumissündmus - heategevuslik Teatejooks. Teatejooks on saanud tuhandete Eesti laste ja noorte jaoks ilusaks iga-aastaseks traditsiooniks, mille käigus annab iga osaleja panuse oma eakaaslaste heaks, kes on liikumisvõime mõne elu keerdkäigu tõttu kaotanud.

 

Heategevuslikku Teatejooksu korraldatakse Eestis 18. korda. Osalema on oodatud 5.-9. klasside õpilased. Jooks toimub 8-liikmeliste võistkondadena, kus iga jooksja peab läbima 200 kuni 400 meetri pikkuse distantsi. Jooksule eelneb soojendus koos nimeka sportlase või spordielu eestvedaja juhtimisel. Osavõtt on kõigile tasuta, registreerimine on avatud kuni 08.09.2023 kodulehel www.teatejooks.ee.

 

Teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, sest võitjaid välja ei selgitata. Siin õpivad meie noored maast madalast hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust. Ning loodetavasti oskavad noored sellevõrra rohkem väärtustada ka oma võimalusi liikuda ja sporti teha.

 

Teatejooksule annavad erinevates paikades üle Eesti avapaugu ka Spordinädala patroonid.


Registreeri teatejooksule Teatejooksust lähemalt

 

  • 0. Pilt
  • 1. Pilt
  • 2. Pilt
  • 3. Pilt

 

Uudised

Kõik uudised
06.10.2023

Spordinädala jooksul toimus üle Eesti 1101 erinevat liikumissündmust

23.-30. septembrini aset leidnud spordinädala raames toimus üle Eesti 1101 erinevat sündmust 200635 osaluskorraga. Spordinädala sündmusi algatas 705 erinevat organisatsiooni, kellest suurima panuse “Liikujad võidavad” sõnumi levitamisse andsid 672 haridusasutust.
Loe lähemalt