Rohkem kui 11 000 koolinoort osaleb Spordinädala avasündmusel

21.09.2021

Neljapäeval, 23. septembril toimuvale Eesti suurimale koolinoorte spordiüritusele heategevuslikule Teatejooksule on registreerunud üle 11 000 osavõtja. Jooks toimub üle Eesti 28 staadionil ja pargis, kus 5.-9. klasside õpilased läbivad kuni 400-meetriseid distantse.

Osalejate registreerumine ja ka Teatejooksul osalemine toimub koolide ja klasside kaupa. „Meie eesmärk on pakkuda noortele võimalus tunda rõõmu sõprade ja klassikaaslastega koos liikumisest ning populariseerida sportlikke eluviise,“ ütles sündmuse Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.

 

Teatejooksud toimuvad igas maakonnas ja seda suures osas kohalike spordieestvedajate, õpetajate ja koolijuhtide jõupingutuse tulemusena. Tänu neile püsib 16 aasta pikkune Teatejooksu traditsioon elujõuline ja osalemishuvi on endiselt kõrge. Sel aastal osaleb üle Eesti kokku rohkem kui 11 000 noort.

 

Teatejooksu korraldajad loodavad, et sündmusest saadud emotsioon innustab noori rohkem sportima. „Sportimisvõimalust linnades ja koolide juures tuleb üha juurde, kuid midagi tuleb ära teha ka nende laste liikumismotivatsiooni parandamiseks, kes ise joosta või käia ei saa. Selleks kutsub Teatejooks igal aastal Eesti inimesi annetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse Toetusfondile, kelle kaudu loome  projekte, mis aitavad luua liikumisradasid ja treeningvõimalusi lastele, kes on liikumisvõime kaotanud,“ rääkis Pallase.

 

Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust saab toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot)  või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond  

Heategevuslik Teatejooks toimub Spordinädala avaüritusena. 23.-30. septembril toimuva Spordinädala alguseks on registreeritud ligi 1000 üritust, oma sündmust saab lisada aadressil www.spordinadal.ee. Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige ja äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land.

 

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Spordinädala läbiviijad Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile, lisaks panustavad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn ja Eesti Kergejõustikuliit. 

Uudised

Kõik uudised
05.10.2021

Spordinädala väljakutse auhinnaloosi võitjad selgunud

Septembrikuus toimunud Spordinädala väljakutses osales 634 tubli liikujat. Nüüd on ka auhinnaloos toimunud ning võitjad selgunud! 
Loe lähemalt