Spordinädala jooksul toimus üle Eesti 1101 erinevat liikumissündmust

06.10.2023

#BeActive Night orienteerumisõhtu Tallinnas

23.-30. septembrini aset leidnud spordinädala raames toimus üle Eesti 1101 erinevat sündmust 200635 osaluskorraga. Spordinädala sündmusi algatas 705 erinevat organisatsiooni, kellest suurima panuse “Liikujad võidavad” sõnumi levitamisse andsid 672 haridusasutust.

„Spordinädal on aasta-aastalt aina enam populaarsust koguv ettevõtmine, mis saab teoks ainult koos aktiivsete inimestega Eestimaa eri paigust,“ märgib Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse projektijuht ja spordinädala koordinaator Renna Nelis ning lisab, et nädala jooksul toimus sadu liikumis- ja spordipäevi, korraldati aktiivseid tervisehommikuid, käimiskoosolekuid, matku ja põnevaid väljakutseid, peeti liikumis- ja tervisealaseid seminare, kohtuti treenerite ja sportlastega ning külastati aktiivselt spordi- ja liikumisega seotud muuseume.

 

Nelis märgib, et suurima panuse Spordinädala sõnumi levitamisse andsid üldhariduskoolid ja lasteaiad kokku 672 haridusasutusega. „Kõige populaarsem liikumissündmus oli nädala avasündmusena 28 Eesti eri paigus peetud heategevuslik teatejooks 13 500 koolilapse osalusega,“ märkis Nelis. „Jätkasime koolide, lasteaedade ja spordiklubidega koostööd, pidades silmas liikumist pimedal ajal õues ning saatsime neile hea tahte märgiks 75000 helkurit,“ lõpetas Nelis.

 

Täiskasvanute hulgas oli aga väga populaarne sammude kogumise kampaania „Pane kondimootor tööle“, millest võttis osa üle 3000 liikuja. 

 

„Märkimist väärib, et igal aastal võtab Spordinädalast osa ka hulk ettevõtteid ja riigiasutusi väga erinevatelt elualadelt,“ toob Nelis välja ning lisab, et aastate jooksul on välja kujunenud juba ka traditsioon kindlate ettevõtete osalusega.

 

Väga olulisteks sõnumi kandjateks kogu nädala vältel olid patroonid - kultuuriminister Heidy Purga, kardioloog Margus Viigimaa, olümpiavõitja Kristiina Šmigun-Vähi, sprinter Karl Erik Nazarov ja maratonijooksja Roman Fosti, kes võtsid ka ise erinevatest spordisündmustest aktiivselt osa. Aktiivselt liikuma innustas ka Eesti Kaitseväe juhataja kindral Martin Herem, kutsudes koos Kaitseressursside Ametiga huvilisi oma tervist proovile panema Kaitseväe kehaliste võimete kontrolltesti läbides.

 

Galerii    Tänukiri

Uudised

Kõik uudised
06.05.2024

Spordinädal toimub 23.-30. september 2024

Tänavu kümnendat järjestikust aastat toimuvat Spordinädalat korraldatakse Euroopa Komisjoni initsiatiivil 23.-30. septembril kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides eesmärgiga suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ning tõsta liikumisharrastuse, spordi- ja tervisealast teadlikkust. 
Loe lähemalt