Mis on Spordinädal?

Spordinädal on üleeuroopaline liikumiskampaania, mille eesmärk on tõmmata kehalisele aktiivsusele ja tervislikele eluviisidele suuremat tähelepanu.

Spordinädal toimub igal aastal 23.-30. september ja on mõeldud kõigile, olenemata vanusest, taustast või füüsilistest võimetest.

 

2015. aastal Euroopa Komisjoni poolt ellukutsutud Euroopa spordinädala osalejate arv on aasta-aastalt kasvanud. Eelmisel aastal toimus spordinädal 42 erinevas riigis, kokku toimus ligi 23 000 liikumissündmust, millest võttis osa üle 13 miljoni inimese.

 

Eestis toimub spordinädala raames üle tuhande sündmuse, mida viivad läbi lasteaiad, koolid, spordiklubid, tööandjad, kohalikud omavalitsused ja teised liikumist edendavad organisatsioonid. Üheksandat korda tähistatav liikumist ja tervislikke eluviise edendav ettevõtmine on kasvanud Eesti suurimaks inimesi liikuma innustavaks kampaaniaks.

 

2023. aasta on Eestis kuulututud ka liikumisaastaks. Kultuuriministeeriumi tellimusel 2021. aastal läbi viidud uuringu kohaselt on kehaliselt piisavalt aktiivsed vaid umbes 40% täiskasvanutest ning 25% lastest. Liikumisaasta eesmärk on tekitada ühiskonnas rohkem huvi liikumisharrastuse ja tervislikumate eluviiside vastu ning seeläbi suurendada regulaarse liikumisharrastusega tegelejate arvu Eestis.

 

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) soovituste järgi peaksid lapsed ja noored liikuma vähemalt 60 minutit iga päev mõõduka kuni tugeva intensiivsusega. Täiskasvanud peaksid tervise hoidmise nimel liikuma vähemalt 30 minutit iga päev. Täiendavalt tuleks teha vähemalt kahel päeval (lapsed kolmel päeval) nädalas tugeva intensiivsusega tegevusi, lihaseid ja luid tugevdavaid harjutusi ning vähendama istumisaega. Uuringud kinnitavad, et kehaliselt piisavalt aktiivsetel inimestel on positiivsem enesehinnang, parem keskendumisvõime ja kõrgem töökvaliteet. Üleeuroopaline spordinädal sobitub ideaalselt Eesti liikumisaasta tegevustesse.

 

Terve Eesti eest!

Uudised

Kõik uudised
01.06.2023

Spordinädal toimub 23.-30. september 2023

Spordinädal on üleeuroopaline liikumiskampaania, mille eesmärk on pöörata suuremat tähelepanu kehalisele aktiivsusele ja tervislikele eluviisidele. Tänavusel liikumisaastal toimub Spordinädal 23.-30. septembril ja on mõeldud kõigile, olenemata vanusest, taustast või füüsilistest võimetest.
Loe lähemalt