Mis on Spordinädal?

Spordinädal on üleeuroopaline liikumiskampaania, mille eesmärk on tõmmata kehalisele aktiivsusele ja tervislikele eluviisidele suuremat tähelepanu.

Spordinädal toimub igal aastal 23.-30. september ja on mõeldud kõigile, olenemata vanusest, taustast või füüsilistest võimetest.

 

2015. aastal Euroopa Komisjoni poolt ellukutsutud Euroopa spordinädala osalejate arv on aasta-aastalt kasvanud. Eelmisel aastal toimus spordinädal 42 erinevas riigis, kokku toimus ligi 23 000 liikumissündmust, millest võttis osa üle 13 miljoni inimese.

 

Eestis toimub spordinädala raames üle tuhande sündmuse, mida viivad läbi lasteaiad, koolid, spordiklubid, tööandjad, kohalikud omavalitsused ja teised liikumist edendavad organisatsioonid. Üheksandat korda toimuv liikumist ja tervislikke eluviise edendav ettevõtmine on kasvanud Eesti suurimaks inimesi liikuma innustavaks kampaaniaks.

 

Spordinädala sündmuseid saab registreerida siin.

Koolideni ja lasteaedadeni, kes sisestavad oma sündmus(ed) 10. septembriks, jõuavad Spordinädala alguseks kinkepakid, kus on auhinnad tublimatele osalejatele. Kinkepakk sisaldab sel aastal spordinädala helkurit (sõltuvalt sündmuse osalejate arvust, maksimaalselt 100 tk) ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Tervisemuuseumi soodusvocherit. Lisaks on kinkepakis T-särk sündmuse korraldajale tänutäheks laste liikuma motiveerimise eest.

 

Spordinädalat korraldab SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, kaasrahastab Euroopa Liit.

 

Programm    Liikumisharrastuse olukord Eestis  Sündmuste kalender

Uudised

Kõik uudised
06.10.2023

Spordinädala jooksul toimus üle Eesti 1101 erinevat liikumissündmust

23.-30. septembrini aset leidnud spordinädala raames toimus üle Eesti 1101 erinevat sündmust 200635 osaluskorraga. Spordinädala sündmusi algatas 705 erinevat organisatsiooni, kellest suurima panuse “Liikujad võidavad” sõnumi levitamisse andsid 672 haridusasutust.
Loe lähemalt