Spordinädala patroonid

Inger Fridolin

Inger Fridolin (artistinimega Inger) on noor laulja ja laulukirjutaja. Lisaks muusika tegemisele tegeleb ta jalgpalliga ja treenib lapsi Viimsis. Inger läks jalgpallitrenni juba kuueaastaselt, kui astus Martin Reimi jalgpallikooli. 2017. aastal lõppes tema karjäär põlveoperatsiooni tõttu, millest alates on ta pühendunud muusikale.

Saskia Alusalu

Saskia Alusalu on äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja, kes sai Pyeongchangi taliolümpiamängudel naiste ühisstardist sõidus 4. koha. Sellega pälvis Saskia ka Eesti aasta naissportlase tiitli. Saskia tegeleb usinalt ka rahvaspordiga, ta oli Guinnessi rekordina kinnitatud 2018. aasta suvel "Eesti Vabariik 100" ürituste raames korraldatud 100 x 10 km teatejooksu võistkonna liige, joostes viimast vahetust.

Hannes Hermaküla

Hannes Hermaküla on teleajakirjanik, kes on teretutvust teinud pea iga spordialaga - judot, käsipalli (milles Hannes on tulnud ka mitmekordseks Eesti meistriks), maadlust, korvpalli. Praegu tegeleb ta regulaarselt jalgrattasõidu ja jooksmisega, talvel suusatamisega.

Tiit Land

Tiit Land on Taltechi rektor, kes armastab väga tennisemängu. "Olen ise olnud juba noorest peast sportlik ning usun, et laiemas plaanis on sport ja liikumine olulised mitte ainult inimese vormisoleku jaoks, vaid ka selleks, et sotsiaalses keskkonnas hakkama saada," ütleb Land.

Reet Linna

Reet Linna on eesti tele- ja raadioajakirjanik ning laulja ja laulusõnade autor. Ta tegeleb aktiivselt kepikõnniga ning tänu saate „Prillitoos“ juhtimisele on ta tutvust teinud mitmete põnevate liikumisviisidega, näiteks kardisõidu, rulluisutamise, disc golfiga.

Krisli Melesk

Krisli Melesk on esimene Eesti naine, kes käis 23. mail 2021. aastal maailma katusel. Ta on neljas eestlane ja esimene Maarjamaa naine, kes merepinnast 8848,86 meetri kõrgusele jõudnud ning Mount Everesti tippu roninud. Melesk tegelebki aktiivselt mägironimise ja matkamisega, töötades seejuures stjuuardessina luksusjahtidel.

Artjom Savitski

Arjom Savitski on muusik, kellel aitab laval rokkida poksitrenn. Savitski hoiab end vormis erinevate treeningutega, kuid tema meelisala on Tai poks. 

Keili Sükijainen

Keili on Eesti teleajakirjanik, kes juhtinud nii uudistesaateid kui heategevuslikke saateid. Spordiga on ta vägagi sina peal - Keili hobideks on olnud iluvõimlemine, ratsutamine, tennis, show-tants. 

Uudised

Kõik uudised
26.05.2022

Spordinädal 2022 toimub 23. - 30. september

Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile korraldavad käesoleval aastal kaheksandat korda Eestis spordinädala, mis leiab aset 23. – 30. septembril. 
Loe lähemalt