Kutsu kooli spordi aususe teemaline külalistund

Spordinädala raames viib Eesti Antidoping läbi spordi aususe teemalisi külalistunde koolides üle Eesti, et huvilised kooliõpilased saaksid teadlikumaks tänapäeva spordipahedest ja nende ennetamisest (doping, sporditulemustega manipuleerimine, väärkohtlemine jm).

1.         Põhikooli kahele nooremale astmele tutvustatakse spordi kasulikkust, ausat mängu, puhta spordi põhimõtteid ja spordieetika põhialuseid. Tunni lõpuosas viiakse omandatu kohta läbi interaktiivne lõbus mälumäng.

2.         Põhikooli vanema astme ja gümnaasiumi õpilaste külalistunnis tutvustatakse spordipahede vastase võitluse rahvusvahelist ja Eesti praktikat. Antakse juhtnööre ausa mängu järgmiseks spordis, sh dopinguvastaste ja sporditulemuste manipuleerimise vastaste reeglite järgimine. Tunni lõpuosas viiakse omandatu kohta läbi interaktiivne lõbus mälumäng ning soovi korral tutvustatakse dopingukontrolli läbiviimise protsessi.

 

Täpne tunni teema kooskõlastatakse võõrustava kooli soovidega.

Külalistunde viivad läbi Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse juhataja Henn Vallimäe ja Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia magistrant Marit Jukk. 

Tundide läbiviimise eest tasu ei küsita.

 

Lisainfo:

Marit Jukk

+372 55 581 545

Uudised

Kõik uudised
14.12.2020

Ilmus ajakirja Liikumine ja Sport uus number

EOK ja Ühendus Sport Kõigile andsid välja ajakirja Liikumine ja Sport värskeima, 20. numbri. Laadi ajakirja elektrooniline versioon siit alla!
Loe lähemalt